Article Side

Online Article Directory!

Hello Guest! Login or Register to submit articles!

Güvenli ve Ekonomik Yapı Modeli: Yaşam Konteynir

By Ashley Rebortson Subscribe to RSS | January 11th 2012 | Views:
loading
 
  Betonarme gibi klasik yapı modellerinin uzun süreçli ve yüksek maliyetli üretimlerine alternative olan konteynir hızlı, seri olarak üretilip kısa sürede kurulumu ile zaman ve fiyat açısından büyük avantajlar sunmaktadır. Deprem gibi tabi afetler için son derece güvenli yapı modeli olan konteynir yüksek izolasyonuyla da ısı ve ses açısından ideal yapıdadır. Konteynir yapı sisteminin ana karkasını metal aksam oluşturmaktadır. Metal karkasa duvar panelleri isteğe bağlı olarak straforlu galvaniz sac veya sandwich panel sistem kullanılarak konteynir üretilmektedir. Konteynir yapılarımızın tamamında elektrik tesisatından su tesisatına, kapı ve pencerelerine kadar her şey kullanıma hazır olarak üretilmektedir. Siparişiniz sonrası konteyniri mekanınıza kurulum yapılır yapılmaz dış tesisat bağlantılarını yaptırarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Modern tesislerde yüksek teknoloji kullanılarak üretilen Karmod konteynirler benzerlerine göre üstün özelliklerde olup bugün dünyanın bir çok ülkesine ihracat yapılmaktadır.

3x7 ve 2.4x6 mt ebatlarında standart 50’ye yakın konteynir çeşidinin yanı sıra Karmod, demonte konteynir ve birleşimli farklı kullanım amaçlarına özel konteynir üretimlerini gerçekleştirmektedir. Karmod konteynir şantiye konteyniri, ofis konteyniri, acil yerleşim konteyniri, wc – tuvalet – duş konteyniri, yatakhane ve yemekhane konteyniri, konteynir ev, sosyal tesis konteyniri, askeri konteynir, jeneratör ve gsm konteyneri gibi farklı kullanımlara özel olarak üretilip güvenle kullanılmaktadır.

3x7 ve 2.4x6 metre standart konteynirlere hazır plan ve modellerden seçerek hemen sahip olabilirsiniz. Standart konteynir stoklu olarak üretim yapılmaktadır. Standart konteynir planlarını ve modellerini incelediğinizde ister tek oda bölmesiz, ister iki oda bölmeli, ister 1 oda -1 mutfak ve wc tuvalet üniteli, ister sadece tuvalet – duş üniteli vb. planlara sahip fonksiyonel kullanımda konteynire hemen sahip olabilirsiniz.

2.4x6 metre konteynir taşıma standartlarına uygunluk açısından demonte olarakta üretilebilmektedir. Demonte konteynir kara, hava, deniz ve demiryolu konteynir taşıma standartlarına göre paket halde üretilip gideceği ülkeye nakliye kolaylığı sağlamaktadır. Kurulum alanına sevk edilen demonte konteynir uzman ekiplerimizce yerinde montaj gerçekleştirilerek kullanıma hazır olarak teslim edilmektedir.

Birleşimli konteynir modelinde özel üretim gerçekleştirildiğinden proje niteliğine göre ister tek katlı veya 3 kata kadar çok katlı birleşimli konteynir üretimi yapılmaktadır. Birleşimli konteynir şantiye kompleksleri ve yönetim binası komplekslerinde bir çok kapalı yaşam alanını içerisinde bulundurmaktadır. Birleşimli konteynirde bulunan bu üniteler çalışma ofisi, dinlenme odaları, yatakhane, mutfak, yemekhane, kiler, toplantı odaları, seminer salonları, tv – sinema izleme salonları, wc – tuvalet – duş üniteleri gibi alanların tamamı veya isteğe bağlı olarak bir kısmı yer alabilmektedir.

Bir de yaşam konteynirleri kullanım özelliğine göre isimlendirilmektedir. Bunlardan en çok kullanılan şantiye konteyniridir. Şantiye konteyniri başta inşaat şantiye konteyniri olmak üzere, yol – köprü yapım şantiye konteyniri, maden ocağı konteyniri, petrol arama ve çıkarma şantiye konteyniri, barj yapım şantiyesi konteyniri vb. uygulama alanlarında kullanılmaktadır.

Kullanım alanlarına göre isimlendirilen birleşimli konteynirlerin bir diğeri de yönetim binası konteyniridir. Yönetim binası konteynirleri çok farklı amaçlar için güvenle kullanılır. Bu konteynir yer durumuna göre ister tek katlı veya ister 3 kata kadar çok katlı modelde üretim yapılabilmektedir. Yönetim binası konteynirleri başta satış ofisi konteyniri olmak üzere, fabrika yönetim konteynir binası, okul gibi eğitim binası konteyniryapıları, hastane konteynir binası, sağlık merkezi konteynir binası, spor klübü konteynir binası gibi amaçlar için güvenle kullanılmaktadır.

Kullanım alanına göre digger konteynir ürünlerini şöyle sıralayabiliriz; ev konteyniri, ofis konteyniri, gsm mobil verici barındırıcı konteynir, garaj konteyniri, jeneratör konteyniri, büfe konteyniri, katı ve kimyasal atık konteyniri, tuvalet – duş konteyniri vb. konteyner çeşitleridir.

Ashley Rebortson - About Author:
Karmod yüksek son üretim teknolojisi ile modüler evler, Konteynir, kabin ve Çelik ev de dahil olmak üzere yüksek kaliteli prefabrik yapilar gelisir. Daha fazla bilgi için www.karmod.com.

Share on Facebook Tweet It Stumbleupon this post This post is delicious !

Article Source:
http://www.articleside.com/real-estate-articles/g-venli-ve-ekonomik-yap-modeli-ya-am-konteynir.htm

Related Real Estate Articles Subscribe to RSS

Get Quick and Firm Cash for House from “We Buy Houses” Investors
Published by Andrew Gomez on August 25th 2012 | Real Estate
Cash for house is the best solution for all those who want to avoid the trouble of conventional hous...
 
Use Online Options when You Need to Snel Huis Verkopen in the Netherlands
Published by Bryan Pagano on August 24th 2012 | Real Estate
The Relocation Guarantee Scheme is a guide to the home owner as No worries when buying a new home...
 
Use Online Options when You Need to Snel Huis Verkopen in the Netherlands
Published by Bryan Pagano on August 24th 2012 | Real Estate
The Relocation Guarantee Scheme is a guide to the home owner as No worries when buying a new home...
 
Use Online Options when You Need to Snel Huis Verkopen in the Netherlands
Published by Bryan Pagano on August 24th 2012 | Real Estate
The Relocation Guarantee Scheme is a guide to the home owner as No worries when buying a new home...
 
Land and Flats for Sale, Rent in Badlapur, Dombivli and Ulhasnagar
Published by John Lee on August 24th 2012 | Real Estate
Find your dream home, property Land and Flats in Badlapur, Dombivli and Ulhasnagar at badlapurproper...
 
Obtain Property or Have Flats and Homes for Rent in Kolkata
Published by Vinay Jain on August 24th 2012 | Real Estate
There are plenty of House for sale in Kolkata. It needs plenty of time, analysis and cash. The most ...